.

.

Трговска марка ликовна уметност „Тајната Фабриккен“ платно уметност по дизајн Фабриккен

Трговска марка ликовна уметност „Тајната Фабриккен“ платно уметност по дизајн Фабриккен

оценки:

DEN 1.67
Од стока
Достапно.

Уметник : Дизајн Fabrik Kensubject : Floral Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има тенки цвеќиња над лесна позадина. Истакнати бои : Тан, Браун што ја сочинува работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. тенки цвеќиња над лесна позадина.

За производот

Купувачите избираат и