.

.

Dorman BSK59229PR Предна суспензија стабилизатор Бар Комплет за букви за специфични модели на Acura Honda Fits Select: 1994- Honda Civic, Acura Integra SE

Dorman BSK59229PR Предна суспензија стабилизатор Бар Комплет за букви за специфични модели на Acura Honda

оценки:

DEN 3036.16
Од стока
Достапно.

Овој комплет за шишиња за стабилизатор на суспензија е прецизен инженерски и строго тестиран за да обезбеди сигурна замена за оригиналната опрема на специфични возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Сигурно вклопување - прецизно -инженер за да одговара на дизајнот и димензиите на оригиналните компоненти. Издржлива конструкција - произведена според строги стандарди користејќи цврсти, безбедни материјали. Ригорозно тестирани - темелни мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Години на модели на возила Овој дел одговара : Acura Integra : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001 Honda Civic del Sol : 1994, 1995, 1996, 1997.

За производот

Купувачите избираат и