.

.

Трговска марка ликовна уметност „Епл на моето око беж“ платно уметност од Оливер Таун

Трговска марка ликовна уметност „Епл на моето око беж“ платно уметност од Оливер Таун

оценки:

DEN 2601.60
Од стока
Достапно.

Уметник : Оливер Таунсејбјект : Кујностил : Модерни рустичнипродуктивни тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира фразата "Вие сте јаболкото на моето око " илустрирано околу јаболко. Истакнати бои : Бела, црвена, сива, сина, црна, црна, Тан Оливер Таун е Sketchbook Porfolio на Мајкл Мулан. Овој стил има лабава работа во боја и линија што се развиваше за време на неговото патување низ Велика Британија и Ирска. Мајкл Мулан е уметник и илустратор од Чикаго, кој сега живее во Вермонт. Тој ја започна својата кариера работејќи како графички дизајнер и подоцна продолжи да заработи МНР во илустрација од колеџот за уметност и дизајн на Савана. Од 2008 година, Мајкл работел како персонален уметник, дизајнер и уметнички директор за Wild Apple. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Изразот „ти си јаболкото на моето око“ илустрирана околу јаболко.

За производот

Купувачите избираат и