.

.

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Аквамарин и бел сафир и дијамантски акцент на бел сафир 14KT бело злато ореол со синџир со ланец

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Аквамарин и бел сафир и дијамантски акцент на бел сафир 14KT бело злато ореол

оценки:

DEN 0.67
Од стока
Достапно.

Поставување на аквамарин : поставување на prong. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Аквамарин сечење : перница. Поставување на бели сафир : поставено на измет. Дијамантско сечење : круг. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно. Исечен бел сафир : круг.25х2,25мм) (2х2мм) (2х2мм) (2x2mm ), и десет дијаманти поставени со тркалезно црево (G-H, I1-I2). Изработено во бујно бело злато, овој сложено приврзоци со ланец има перниче со перничиња, аквамарински скапоцен камен (8x8mm), опкружен во гроздобер дизајн на Хало, создаден од пет кругови на бел сафир, поставени бели сафир (2. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Аквамарин и бел сафир скапоцени камења. Поставување на дијаманти : Поставете се. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Акцент на дијаманти.За некој што обожава едноставни додатоци, овој прекрасен приврзок Миабела Хало со ланец е додаток што мора да има. Јасност на дијаманти : I1-I2. Изработено во 14 KT бело злато. Боја на дијаманти : G-H. Големина на аквамарин : 8x8mm. Засилен со полирана завршница, овој исклучителен приврзок е суспендиран на 17-инчен лесен ланец Сингапур, обезбеден со затворач на прстенот. Големина на дијамант : 0,8х0,8мм. Должина на ланецот : 17-инчи. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Март Роден камен. Големина на белиот сафир : 2. Безбедно и удобно се прицврстува со затворач на прстенот. Овој прекрасен ѓердан вреди да се бори.

За производот

Купувачите избираат и