.

.

LED сијалица со одлична вредност, 15-вати сијалица за поплавување, е база, дневна светлина, оценка на енергетска starвезда, 2 п.п.

LED сијалица со одлична вредност, 15-вати сијалица за поплавување, е база, дневна светлина, оценка на енергетска

оценки:

DEN 3.33
Од стока
Достапно.

LED светилките со одлична вредност се одлична опција за нивната цена и енергетска ефикасност. Сијалиците привлекуваат само 15 вати што е еквивалентно на 120 вати, редовната сијалица со блескаво, ќе ја привлече, што ја прави еколошка. Тие се фалат со проценета цена на енергијата од 1,81 американски долари годишно и можат да траат до 13,7 години база на 3 часа на ден, да имаат осветленост од 1500 лумени, за да можете да го задржите вашиот дом светла и добро осветлена за наредните години. Тие не се затемнети, имаат средна основа и емитуваат 5000 светло на температурата на бојата со многу високи лумени, давајќи многу дневно чувство. Ова е препорачаниот избор за вашата дневна соба, кујната и осветлувањето на отворено. Одлична вредност E26 Base Floted Burk Daylight Daylight Par38 Non-Dimmable 1pk. 15 Вистински Вотс обезбедува еквивалент на 120 вати. Температура на бојата : Дневна светлина 5000 K. Не-потчинет. Е26 средна основа. 15,000 часовен живот/трае 13,7 години база на 3 часа на ден. Осветленост : 1500 лумен. Проценета енергија од 1,81 американски долари годишно од 3 часа на ден. Energy Star® Сертифициран. Големина : 4,72 во L x 4,72 во W x 5.12 во H.

За производот

Купувачите избираат и