.

.

Трговска марка ликовна уметност „текстура бамбус II“ платно уметност од Крис Паске

Трговска марка ликовна уметност „текстура бамбус II“ платно уметност од Крис Паске

оценки:

DEN 3.33
Од стока
Достапно.

Уметник : Крис Пасксебјект : Апстракт Стил : Природно модерен проток Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има бамбус стеблент насликано на позадина на колажан, неутрален квадратс Пашке удобност со удобноста на суми и континуирана студија со азиска студија со азиски студии со азиски Мајсторите ја донесоа „со убов во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бамбус стеблент насликано на позадина на колажени, неутрални плоштади.

За производот

Купувачите избираат и