.

.

Ариста Карат Т.В. Обезбедни обетки од бел дијамантски обетки во среброто од сребро

Ариста Карат Т.В. Обезбедни обетки од бел дијамантски обетки во среброто од сребро

оценки:

DEN 1.67
Од стока
Достапно.

На секоја кутија за накит му требаат пар класични обетки од дијаманти во колекцијата. Давајќи ви допир на недооценет стил, овие тркалезни обетки од бел дијамант од Ариста додаваат елеганција на вашата облека во кое било време од денот. Ова убаво парче накит може да го носат возрасни или тинејџери и да му бидат надарени на вашата сопруга, девојка, мајка, сестра или вашата пријателка. Ариста 3/4 Карат Т.В. Окружни обетки за обетки од бел дијамант во Стерлинг Сребрена (I-J, I2-I3). Камен тип - бел дијамант. Тежина на дијамант : 3/4 карат. Квалитет на дијамант : I-J, I2-I3. Дијамантско сечење : круг. Метал : Стерлинг сребро. Метална боја : Бела. Клип : Пеперутка. Пол Жена. Со вклучена кутија. Земја на потекло : Индија.

За производот

Купувачите избираат и