.

.

Трговска марка ликовна уметност „Кјулин рефлексија“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Црна мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Кјулин рефлексија“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Црна мат,

оценки:

DEN 0.67
Од стока
Достапно.

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „Кјулин рефлексија“ Арт Арт од Мајкл Бланшет Фотографија, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има одраз на карпестите планини Куилин во езерото. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

За производот

Купувачите избираат и