.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Гори светла големи свеќи“ уметност од Сесил Бајрд

Заштитена марка ликовна уметност „Гори светла големи свеќи“ уметност од Сесил Бајрд

оценки:

DEN 2601.60
Од стока
Достапно.

Уметник : Cecile Bairdsubject : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има големи свеќи пред прозорецот. Истакнати бои : црна, кафеава, тен, жолта, портокалова Сесил Баирд студирала уметност на Државниот универзитет во Охајо, каде што ги добила овде БФА и м -р степени во графички дизајн. Откако работеше неколку години како дизајнер во Сент Луис и Лос Анџелес, г -ѓа Баирд се врати во матичната држава Охајо и отвори сопствен бизнис дизајнирање и маркетинг на фигурини и картички за белешки до продавници за подароци низ целата земја. Сесил сега ги претвори своите уметнички таленти на сликање со полно работно време. Работејќи првенствено во нафта и обоен молив, Сесил разви реален стил кој ја доловува драмата, убавината и едноставноста на секојдневните предмети во нејзините сликички слики. Со нивното силно чувство за состав и осветлување, нејзините слики секогаш го привлекуваат гледачот одново и одново. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Големи свеќи пред прозорецот.

За производот

Купувачите избираат и