.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мала птица 238“ платно уметност од Рејчел Пакстон, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Мала птица 238“ платно уметност од Рејчел Пакстон, златна украсна рамка

оценки:

DEN 2601.60
Од стока
Достапно.

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Animalsивотни Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „мала птица 238“ платно уметност од Рејчел Пакстон, злато украсен рамка : Уметник : Рејчел Пакстон. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик. Ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има црвена, сина и зелена птица против виолетова, портокалова, жолта и зелена позадина со апстрактни обрасци и пишување. Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

За производот

Купувачите избираат и