.

.

Купови за кратки торта во Франц, Оз, брои

Купови за кратки торта во Франц, Оз, брои

оценки:

DEN 1.00
Од стока
Достапно.

Чашите за десерт во Франц се совршени мали колачи за кратенка од јагода или сладолед. Купете на бобинки и шлаг крем или врвете ги со сладолед за вкусен десерт! Основана во 1906 година од Енглеберт Франц, пекарницата Франц ја продолжува традицијата на печење свеж леб за заедниците низ САД. Сепак, семејна пекара, Франц останува една од најголемите независни и управувани пекари, создавајќи најдобар леб, џебови, бухти, англиски мафини, колачиња, крофни и колачи во нацијата. Чашите за десерт за кратки торбички во Франц се совршени мали колачи за кратенка од јагода или сладолед. Купете на бобинки и шлаг крем или врвете ги со сладолед за вкусен десерт. Совршена чаша за кратки торби за брзи и лесни десерти. 4 чаши за кратки торта по пакет.

За производот

Купувачите избираат и