.

.

Данхуи Наи 'поле на афиони светла култура „платно уметност

Данхуи Наи 'поле на афиони светла култура „платно уметност

оценки:

DEN 1071.84
Од стока
Достапно.

Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој.Уметник : Danhui Naisubject : Floral Style : Modern & современ вид на производ : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на полето на цвеќиња. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во своето студио за да создаде убави, на тренд уметнички дела во најразлични медиуми. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

За производот

Купувачите избираат и