.

.

Highwood USA Weatherly Garden Coards со квадратни странични табели за мебел за внатрешен двор

Highwood USA Weatherly Garden Coards со квадратни странични табели за мебел за внатрешен двор

оценки:

DEN 4863.84
Од стока
Достапно.

Добредојдовте на Highwood®. Добредојдовте на релаксација. Горди сме да го понудиме изборот за замена на дрво, како што се користи во најголемите тематски паркови во Америка, крајбрежните одморалишта и орманите со топла тавана .. сега е достапен за вашиот сопствен двор! Овие столчиња за внатрешен двор ги имаат сите чисти линии за кои е позната колекцијата Weatherly. Опуштениот, но сепак смел стајлинг дава изјава без да ја надмине околината. Карактеристичните столчиња даваат драматична изјава во секое опкружување. Поставените парови на две столчиња со нашата исклучително популарна квадратна страна, за да можете да разговарате со еден пријател преку ледена ладна лимонада. Украсете го столот со вашата омилена перница на отворено или сезонски акумулации како тиква, плашило, статуа или снежен човек. Комплетот вклучува 2 временски градинарски столчиња и 1 квадратна странична маса. Сопствената граѓанска граѓа од Хајвуд, користена во овој производ, нуди најреален изглед на природно дрво без главоболки за одржување или замена на секои неколку сезони. Едноставно измијте го вашиот мебел Highwood® за да отстраните нечистотија или варовник. Истражете ја целата линија на производи Highwood® за да ги координирате другите убави, издржливи производи што ќе го направат вашиот простор за живеење на отворено завист на соседството. Сè уште не сум сигурен? Побарајте бесплатен Swatch на производи за да можете лично да ги гледате бојата и составот. Овој производ е склопен со хардвер од не'рѓосувачки челик од 304 одделение и доаѓа со уверување на 12-годишната ограничена гаранција на производителот на производителот. Столот е тестиран од оптоварување, според ASTM 1561-03 (2008) Стандард за пластичен мебел на отворено и има капацитет за тежина од 500 фунти. Потребно е одредено склопување (види Водич за склопување) и собраните димензии на поставените се 80 "w x 35 " h x 25 "d (81 bs). 100% направени во Пенсилванија - поддржани од гаранцијата и поддршката на САД. -Сокружи. Нема да пукне, излупи или гние кога е изложена на елементите. Нема пескарење, боење или сликање -сепак изгледа како вистинско дрво. Издржлив, материјал отпорен на избледи -собрани со хардвер од не'рѓосувачки челик од 304 одделение. Некој склопување Потребно е - собраните димензии на сетот се 80 "W x 35" H x 25 "D (81 bs).

За производот

Купувачите избираат и