.

.

Трговска марка ликовна уметност „Пинк плоштад на бело“ платно уметност од Ејми Вангсгард, црна мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Пинк плоштад на бело“ платно уметност од Ејми Вангсгард, црна мат, црна рамка

оценки:

DEN 2601.60
Од стока
Достапно.

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Пинк плоштад на бело“ платно уметност од Ејми Вангсгард, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Ејми Вангсгард. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има розов плоштад на бела позадина со капки црвено. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

За производот

Купувачите избираат и