.

.

Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power за - Хонда Цивил Фронт лево

Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power за - Хонда Цивил Фронт лево

оценки:

DEN 2.67
Од стока
Достапно.

Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power за 2001 - 2005 Honda Civic Front лево (регулатор на прозорецот со мотор за лифт на прозорецот) Регулаторите и моторите на прозорецот Altus се произведуваат со врвни делови за квалитет и подобрена дизајн на OE за подобрување на доверливоста и издржливоста. Одликувајќи се со OE Plug & Play Wiring Harness (не е потребно спојување). Премиум кабелската обвивка ја елиминира компресијата на кабелот (без стискање). Технологијата за само-подмачкување обезбедува потивка операција и го намалува триењето и абразијата за да го продолжи животот на моторот. Краевите на кабелот со челик, се спротивставуваат на влечењето на влечење. Анти-пинч мотор (каде првично дизајниран од ОЕМ) го намалува ризикот за патниците. Ограничена гаранција за живот . Референци : 72250 S5 DA01, 741-742. Се вклопува во Изберете : 2001-2005 Honda Civic и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

За производот

Купувачите избираат и