.

.

Плочки - базен сино зелена внатре. Внатре линеарно стакло мозаик базен и wallидна плочка

Плочки - базен сино зелена внатре. Внатре линеарно стакло мозаик базен и wallидна плочка

оценки:

DEN 2079.84
Од стока
Достапно.

Додадете малку искра во вашиот дом со плочки од WS Tiles! Ние произведуваме само најубави и елегантни плочки, така што без оглед на проектот, ќе помогнеме вашиот дом да изгледа чист, модерен и свеж за наредните години. Овие серии за базени сјајни 1 "x 2 " стаклени плочки од мозаик од WS Tiles се совршени погодни за вашиот дом или бизнис. Тие се направени со сјајно стакло од одделение А. Секој лист плочка е 12 "x 12 ", а индивидуалните парчиња плочка се 1 "x 2 " и се дебели 8мм. Постојат 5 листови плочки по случај, што опфаќа 5 квадратни метри и секој случај тежи 20 bs. Плочките мора да бидат инсталирани со употреба на Тинсет и инјекциска смеса, и препорачуваме нецелосна инјекциска смеса, така што површината на плочката не е изгребана. Нашите стаклени плочки се дизајнирани да се користат на сите wallsидови низ домот, како и во базени и влажни области. Тие се отпорни на топлина и вода и можат да се инсталираат надвор, бидејќи тие се доказ за мраз. Тие се совршени за станбена и комерцијална употреба. Поради нивната сјајна завршница, тие не се препорачуваат за употреба на подот. Боите се изгорени на стаклото, така што тие нема да избледат, возраст или да имаат значителни варијации на бојата. Плочките доаѓаат на лист поддржан од мрежа што ги прави лесни за инсталирање. Полу-капаната природа на стаклото ги прави овие плочки да изгледаат убави во природна и вештачка светлина, давајќи му на вашата соба зачудувачки изглед без оглед на времето на денот. Овие плочки се дизајнирани специјално за базени, така што ќе изгледа неверојатно како дел од која било карактеристика на вода. Големина на листот : дебела 12 "x 12" x 8mm. Плочки/случај : 5 листови. Опфаќа 5 квадратни метри / случај. Боја : Сина/зелена. Заврши : Стакло со сјајна завршница. Индивидуални парчиња : 1 "x 2" x 8mm правоаголни парчиња. Мозаични листови поддржани од мрежа за лесна инсталација. Инсталирајте со употреба на Thinset и Grout. Тежина : 20lb / case.

За производот

Купувачите избираат и