.

.

Кејт и Лорел Силви Тропски Фронд Рамка за платно Уметнички печати, 23 33

Кејт и Лорел Силви Тропски Фронд Рамка за платно Уметнички печати, 23 33

оценки:

DEN 2.33
Од стока
Достапно.

Вашиот зелен палец се покажува! Ова платно е совршено парче wallиден декор за да го донесе спокојството на тропските клими во вашиот дом. Прикажани во елегантна модерна рамка, овие забавни, современи дизајни прават живописна изјава за секоја просторија. Рамка во САД во Ваунаке, Висконсин, оваа уметност што лебди платно ќе биде задоволство да се погледне секој ден во вашата дневна соба, спална соба, расадник или која било просторија во домот. Печатено на платно обвиткано со галерија и врамени со лесна рамка за полистирен, оваа wallидна уметност има две закачалки веќе прикачени на MDF назад за лесен wallиден приказ. Надворешните димензии се високи 23 инчи со ширина од 33 инчи за длабочина од 1,6 инчи. Име на печатење : "Тропски фронд ". За уметникот : Емико и Марк Франзен (ака Ф2 слики) се потопени во уметноста на фотографијата уште од раните 90 -ти. Нивната амбиција е да фатат расположение и емоции во нивните слики и да ја претстават својата уметност на уникатен и ангажиран начин. Комбинирањето на секојдневните субјекти со симплистичката палета ја прави нивната работа јасно различна. Најновата колекција беше формулирана за да се интегрира беспрекорно во современиот дом. Емико и Марк се радуваат во учеството на локалните уметнички фестивали. Нивната работа може да се најде во бутици и продавници низ целиот свет. Преодна платна wallидна уметност : чудна уметност на врамено високо квалитетно платно завиткано од галерија. Име на печатење : „Тропски фронд“ од F2 слики. Лесно е да се обеси : Металните закачалки за пилани се прикачени на MDF на Inset MDF за лесно прикажување на wallидот. Платно со голема големина : Рамката е лесен полистирен со димензии на дисплејот од 23 "x 33". Локално врамено : Галерија завиткано платно се печати со мастила отпорни на избледени и врамени во Ваунаке, Висконсин, САД од домашен и увезен дел. Уметнички дизајниран : Печати „Тропски фронд“ © 2020 F2 слики.

За производот

Купувачите избираат и