.

.

Кејт и Лорел Силви, можеме да ја врамиме wallидната уметност од платно од Доминик Вари, црна, модерен инспиративен wallиден декор

Кејт и Лорел Силви, можеме да ја врамиме wallидната уметност од платно од Доминик Вари, црна, модерен инспиративен

оценки:

DEN 1.67
Од стока
Достапно.

Ова минимално, модерно уметничко дело става силно, независни жени пред и центар за вашиот wallиден декор. Прикажана во елегантна модерна рамка, овој забавен, современ дизајн е совршено уметничко дело за додавање на вашата колекција за домашни украси. Рамка во САД во Ваунаке, Висконсин, оваа уметност што лебди платно ќе биде задоволство да се погледне секој ден во вашата дневна соба, спална соба, расадник или која било просторија во домот. Печатено на платно обвиткано со галерија и врамени со лесна рамка за полистирен, оваа разнобојна wallидна уметност има две закачалки веќе прикачени на MDF-задниот дел од дрво во боја за лесен wallиден приказ. Надворешните димензии се високи 24 инчи со ширина од 18 инчи за длабочина од 1,6 инчи. Име на печатење : "Ние можеме ". За уметникот : Уметникот и дизајнерот Доминик Вари создава модерна и еклектична уметност која честопати одразува што е важно за неа. Со привлечност за тропска природа, магичен изглед, моќ на зборови и умност, таа произведува позитивни и карактеристични колекции со нејзината суптилна работа за боја и внимание на деталите. Со "помалку е повеќе" пристап, нејзината работа е често минимална, графичка и икона. Нејзините омилени стилови се уметнички декор, модерни и скандинавски во средниот век. Кејт и Лорел Силви, можеме да ја вратиме wallидната уметност на платно од Доминик Вари, 18х24 Црна, модерна инспиративна wallидна декорација Преодна платна wallидна уметност : Современа уметност на врамени галерии обвиткани со платно. Име на печатење : „Ние можеме“ од Доминик Вари. Лесно е да се обеси : Металните закачалки за пилани се прикачени на MDF на Inset MDF за лесно прикажување на wallидот. Платно со голема големина : Рамката е лесен полистирен со димензии на дисплејот од 18 "x 24". Локално врамено : Галерија завиткано платно е отпечатено и врарено во Ваунаке, Висконсин, САД од домашни и увезени делови. Уметник дизајниран : Печати „Ние можеме“ © 2019 Доминик Вари.

За производот

Купувачите избираат и