.

.

Автоматски делови за агилност А кондензатор C C за Chevrolet, GMC, OldsMobile специфични модели

Автоматски делови за агилност А кондензатор C C за Chevrolet, GMC, OldsMobile специфични модели

оценки:

DEN 1089.28
Од стока
Достапно.

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат над 95% од сите апликации за возила во Северна Америка. Инженеринг и произведен под ISO 9001 / TS16949 Систем за квалитет, кондензаторите на агилност користат делови од супериорен квалитет што ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на ОЕ. Премиум квалитетот е обезбеден преку строги перформанси и тестирање на издржливост. Кондензаторите за агилност ги покриваат и ладилниците R12 и R134 A и се „вклопуваат“ за лесна инсталација во вашето возило. Агилност нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат 95% од сите апликации за возила во Северна Америка.; Агилноста обезбедува вредност на неколку начини, вклучително и зголемени термички перформанси, користејќи подобрени карактеристики на дизајнот, како што е најновата технологија за екструдирани цевки од мини-микро и стандардизација на дизајнот за максимална достапност со минимални делови.; Агилност нуди овластени кондензатори кои ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на ОЕ и се подготвени да бидат инсталирани надвор од кутијата за „вклопување во капки“.; Кондензаторите на агилност се дизајнирани и произведени под системите за квалитет на ISO TS16949 и се тестирани 100% протекување . Тип на кондензатор на паралелен проток. Основен материјал - алуминиум. Основни димензии - 14,25 x 1 x 27,50 (инчи). Повторно вклопување за лесна инсталација во вашето возило . одговара на Изберете : 1994-2003 Chevrolet S Truck 1995-2005 Chevrolet Blazer 1994-2004 GMC Sonoma 1995-2001 GMC Jimmy 2004 Chevrolet S Truck 6 Cyl 4,3 L 1996-2001 Oldsmobile Бравада и Повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

За производот

Купувачите избираат и