.

.

Замавта Оптима биро Степлер, намален напор, чаршафи, сребро

Замавта Оптима биро Степлер, намален напор, чаршафи, сребро

оценки:

DEN 206.56
Од стока
Достапно.

Стејлерот за десктоп на Swingline Optima 40 е намален напор, со ергономска форма и мека чувство за чувство што го прави затегнување 50% во споредба со стандардните степнувачи на бирото. Тоа е загарантирано до 40 листови, кога се користи со „Оптима Премиум Стејплс“, што е двојно поголем од капацитетот на споредливи модели. Карактеристиката на рамни клиники за спојување формира Staples Flat на задниот дел од вашите трудови за уредно редење, додека карактеристиката за брзо оптоварување го поедноставува главната полнење. Само притиснете копче и списанието Стејпл се појавува од предната страна. Stapler е поддржан од 100% гаранција за перформанси и ограничена гаранција за живот. Во облик на ергономски со мека рачка, Optima 40 бара до 50% помалку напор за употреба во споредба со традиционалните степнувачи на работната површина. Бесплатно гарантирано џем кога се користи со Оптима или С.Ф. 4 Премиум главни делови. Степчиња до 40 листови одеднаш - 2x капацитет на стандардни модели. Издржливиот механизам за метали за метали обезбедува долготрајна употреба. Дизајнот за стенд-ап го олеснува рачното или десктопското стебло. Работното работење со рамни клиники формира Стејплс рамен на задниот дел од документите за уредно редење. Пополнете побрзо со брзо оптоварување - само притиснете го копчето и предното вчитување на списанието за вчитување. 100% гаранција за перформанси. Ограничена гаранција за живот.

За производот

Купувачите избираат и