.

.

XA Premium Engine Filter Air Filter одговара на Isuzu Rodeo 2.6L 1991-

XA Premium Engine Filter Air Filter одговара на Isuzu Rodeo 2.6L 1991-

оценки:

DEN 143.04
Од стока
Достапно.

Промената на филтерот за воздух на вашиот мотор е мала задача што може да има големо влијание врз перформансите на моторот и долговечноста. За оптимално здравје на моторот, се препорачува филтерот за воздух на моторот да се замени на секои 12 месеци или 12,000 милји. Повеќето филтри за воздух на моторот се многу лесни за промена - бараат неколку, или без алатки и само неколку минути од вашето време .. Ecogard XA4629 компатибилен со : . Хонда Пасош 2.6 L 1994-1996. Isuzu Rodeo 2.6 L 1991-1996 Компатибилен со Isuzu Rodeo 2.6 L 1991-1996 Honda Passport 2.6 L 1994-1996. Ги заменува Fram CA4939, Isuzu 8-94465-656-0, 8-97065-676-0, Purolator A34629, Wix 46043. Подобрување на перформансите со промена на филтерот за воздух на вашето возило најмалку на секои 12,000 милји (или како што е препорачано во упатството за сопственик на вашиот автомобил) ; За да се осигурате дека моторот на вашето возило има чист и ефикасен проток на воздух што му е потребен за брзо забрзување и моќност.

За производот

Купувачите избираат и