.

.

Роланд Карнароли Рајс Суперфино, 2. ЛБ

Роланд Карнароли Рајс Суперфино, 2. ЛБ

оценки:

DEN 30.08
Од стока
Достапно.

Roland® Carnaroli Rice Superfino. Наведен како „крал на оризот“, тоа е врвен рижото ориз на професионални готвачи и гурмани. Тоа е супер фино, кратко жито ориз кој нема да се држи заедно. Увезен од Италија, може да се користи за создавање исклучително кремасти ризоти. Овој производ е вакуум спакуван за свежина.

За производот

Купувачите избираат и