.

.

Набавка на гигант BMTE со висок притисок црн под притисок со прицврстување со женски навојни врски, 4 “

Набавка на гигант BMTE со висок притисок црн под притисок со прицврстување со женски навојни врски, 4 “

оценки:

DEN 82.40
Од стока
Достапно.

Ова е фитинг за снабдување со гигант, кој е дизајниран да се користи во примена со големи притисоци. Особено, таа има галванизирана податлива конструкција и нејзините женски навојни врски имаат дијаметар од 4 инчи на сите краеви. Понатаму, ова фитинг се произведува во квалификувано производство на ISO9001 : 2000 и сите единици се 100 % тестирани притисок за апликации од 150 фунти. Покрај тоа, делот е одобрен од UL/ULC и DM и тој е во согласност со ASTM A-197, ANSI/ASME B16.3 и ANSI/ASME B16.14 стандарди. ⚠ Предлог на Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov гигант за снабдување BMTE0400 црн под притисок црно подмирување на мета со врски со навој, 4 " : Набавка на гигантски дел број BMTE0400. Црна податлива ТЕЕ за апликации со висок притисок. Притисок тестиран. За оценка од 150 фунти. Со подеднакво големина 4 "женски навојни фитинзи. Одобрено од UL/ULC и FM.

За производот

Купувачите избираат и