.

.

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен Хало Невестински сет

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен Хало Невестински сет

оценки:

DEN 2591.84
Од стока
Достапно.

Оваа свадбена сезона направи регален избор со овој впечатлив сет на невестински миабела дијамантски хало. Изработено до совршенство во бујно сребро сребро, овој прекрасен прстен за ангажман има кружен, заслепувачки дијамант (G-H, I2-I3) во центарот, заедно со 32 кружни, пенливи дијаманти поставени од прсти (G-H, I2- I3) формирајќи ореол и се шири по бујната Шанк и да одговара на свадбениот бенд. Високо-полиш-финиш го комплетира изгледот на овој комплет за невестински 2 парчиња. Овие прекрасни дијамантски прстени ќе се завиткаат убаво околу прстот и ќе му дадат исклучително женски изглед. Направено во сребро. 1/5 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G H. Diamond Clarity : I2-I3. Камења поставени од пронг. 2-парчен невестински сет. Вкупна ширина на опсегот : 4,2 мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

За производот

Купувачите избираат и