.

.

Highcraft 1- in. Кливис Хангер за вертикална поддршка од цевки во лесна должност Електро галванизиран челик

Highcraft 1- in. Кливис Хангер за вертикална поддршка од цевки во лесна должност Електро галванизиран челик

оценки:

DEN 3359.84
Од стока
Достапно.

Highcraft гордо ви претставува широк спектар на закачалки за цевки, потпори и сродни додатоци за да ви помогнеме со инсталациите за водовод, HVAC и пожари. Користејќи ја најнапредната технологија и материјалите со највисок квалитет, ги прицврстуваме вашите цевки со неспоредлива безбедност. Оваа закачалка од 112 HClge Clevis апсорбира шок, прицврстувачи, води и носи товар на вашите суспендирани стационарни цевки. Со квалитетот и специјалитетот на Clevis со стандард-изборот и специјалитетот, тој е идеален избор за потребите на вашата линија за цевки. ⚠ Предлог на Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov Highcraft 1-1/2 in. Кливис Хангер за вертикална поддршка на цевките во лесна должност Електро Галванизиран челик (10-пакет) Функција : Цврсто сидра не-инволвирани, Стационарни цевки линии до надземни структури со приложување на навојна шипка со посакувана должина. Спецификации : Влегува цевка 1-1/2 in. Карактеристики на Clevis : Дното на вртењето се сместува со ситни вибрации на цевки / пин од кливс овозможуваат 15 °, десно и лево / вертикална положба на закачалката може да се прилагоди нагоре и надолу пред и по инсталацијата. Инструкции за лесна инсталација : Инсталирајте сидро на Sammys Rod во таванот / прикачете ја навојната шипка на сидро / слајд шипка низ дупката на горниот дел од закачалката Clevis / прицврстена врска со навојни ореви од двете страни. Трајни : Главанизирана конструкција на челик со врвен квалитет за крајна изведба и отпорност на корозија. Подобар избор : ја елиминира потребата за лепак, лента, метален штит и цврста изолација. Во согласност : Во согласност со MSS SP-69 Тип 1.

За производот

Купувачите избираат и