.

.

Гурманска градина лесно исушена цилантро, 0. мл

Гурманска градина лесно исушена цилантро, 0. мл

оценки:

DEN 63.04
Од стока
Достапно.

Со гурманска градина лесно исушена цилантро, секогаш ќе имате цилантро при рака за мешање во вашите омилени мексикански и азиски јадења. Секој удобен клик ‘N Stack Bowl содржи цел куп свеж цилантро кој е лесно исушен (само доволно) и сецкан. Бидејќи нашиот цилантро е само лесно исушен, се освежува за време на готвењето, давајќи ви најблизок вкус, изглед и арома до оној на штотуку одбраната од градината .. без вина. Не е потребно подготвување-подготвено е да се донесе светла, вкус на лакоми во такос, салса, гуакамол, кари, мешавини и повеќе. Откако ќе се отвори и се лади, трае до 4 недели. Оваа гурманска градина ™ лесно исушениот цилантро е во чаша што е 0,35 унци. Чувајте ја оваа стабилна ставка на полица на температура на околината. Сецкан, подготвен за употреба цилантро; Не е потребно подготовка. Лесно исушено; Комплетно освежува за време на готвењето. Останува свеж во фрижидер 4 недели по отворањето. Органски. Додава вкус на Zesty во такос, салса, гуакамол, кари, мешавини-помфрити и многу повеќе. Користете околу 1 лажица. Лесно сушен цилантро на местото на 2 лажици. свеж цилантро. Удобен клик ‘n Стак сад; еднократно и рециклирано.

За производот

Купувачите избираат и