.

.

Goodyear V-појас, 22 32 Широк, 46.1 Должина одговара Изберете: 1986- Isuzu NPR, Mitsubishi Fuso Truck of America Inc Fe

Goodyear V-појас, 22 32 Широк, 46.1 Должина одговара Изберете: 1986- Isuzu NPR, Mitsubishi Fuso Truck of America

оценки:

DEN 0.33
Од стока
Достапно.

Goodyear Belts има развиено V-појаси кои ги исполнуваат или ги надминуваат барањата на OE, обезбедувајќи долг век на долгиот појас и тивко работење. Вратете ја ефикасноста на системот за погон на ременот со инсталирање на нов појас Goodyear. Ги исполнува или надминува спецификациите на OEM; Долготрајно гума со соединение на EPDM; Формулација на комерцијална гума за тивко работење. Се карактеризира со радијален дизајн на COG за да се елиминираат кревачите на стрес што можат да предизвикаат пукање и прецизни страни на земјата за максимален контакт со макара. Висока затегнати жици на затегнување дизајнирани за минимално распаѓање на напнатоста и ниско одржување.

За производот

Купувачите избираат и