.

.

Експерт градинар 8in Мајка бели годишни растенија во живо на полно сонце

Експерт градинар 8in Мајка бели годишни растенија во живо на полно сонце

оценки:

DEN 95.52
Од стока
Достапно.

Инстант влијание! Тоа е она што ќе го добиете кога ќе ставите дарежлива помош на хризантеми (вообичаено само наречени мајки) во вашата цветна граница или контејнери. Општо се продаваат во форма на подготвено за цветање, мајките обезбедуваат финале на падот на кој било амбиент. Тие доаѓаат во широк спектар на цветни бои и форми, од мали цвеќиња со големина до гигантски цвеќиња вредни за корсаж. Боите на мама вклучуваат бела, жолта, розова, портокалова, црвена, бургундска, крем, лосос и дво-боја. Исто така, постојат и џуџести форми кои растат само 8 до 10 инчи високи и стандарди што можат да достигнат висина од 3 стапки. Мајките се многу популарни и кај пчелите и пеперутките. Харди од зони 4-10. Бренд на стручен градинар. 8in мама-бела. Отпорен на елени. Привлекува пеперутки и колибри. Лесен за одгледување.

За производот

Купувачите избираат и