.

.

Експерт градинар 2.5QT Yellowолти невен живи растенија со одгледувач тенџере

Експерт градинар 2.5QT Yellowолти невен живи растенија со одгледувач тенџере

оценки:

DEN 2.00
Од стока
Достапно.

Медрите ќе донесат весела боја на градинарски кревети и градини со контејнери. Тие доаѓаат во живописни бои како портокалова и жолта боја, а нивните големи цвеќиња се сигурни и го олеснуваат наоѓањето решенија за вашите градинарски проекти. Засадете ги овие разнобојни цвеќиња групирани заедно во градинарски кревети за моментална боја. Или комбинирајте ги со други годишници и повеќегодишни во градинарски кревети или контејнери за убава мешавина од сезонска боја. Овие растенија ќе пристигнат до вас со минимални цветни цути. Ние ги испраќаме на овој начин за да се осигураме дека ќе пристигнат безбедни и здрави, но уште поважно за да можете подолго да уживате во нивните убави цвеќиња. Извадете го од кутијата и водата невен ако почвата се чувствува суво. За здрави растенија кои ќе цветаат цела сезона, едноставно вода по потреба. Нахрани растенија со целокупно ѓубриво месечно во основата на растението. 3-PK Q-2.50 Основно барано од жолтиот светлосен услов : Целосно сонце. Температура : 40 ° F. Цврстина : тврда до зона 11. Вода доследно, во основата на растението, сè додека не се утврди. Проверете секој ден за време на топло, суво време.

За производот

Купувачите избираат и