.

.

Целта на целта на фудбалот за голмани, 18,5 '6,5'

Целта на целта на фудбалот за голмани, 18,5 '6,5'

оценки:

DEN 2399.84
Од стока
Достапно.

Поддржано од повеќе сезони на истражување, голот на SKLZ ги истакнува четирите зони на шиење каде се постигнуваат голмани од врвните лиги на фудбалот. Идеално за играчи од сите нивоа, голманот го прави она што не можат да го сторат тоа што не можат да го сторат конусите, целите и стенд-интите : создава визуелен фокус на специфичните зони каде што играчите имаат четири пати поголема веројатност да постигнат гол. Со текот на времето, голманот им помага на играчите да ја градат мускулната меморија и видот што е потребно за да се постигне почесто. Обучувачот обезбедува непосредна повратна информација по шутот, принудувајќи ги играчите да ја прилагодат и да ја корегираат својата позиција и техниката на стрелање. Достапно во четири различни големини и дизајниран да ја собере рамката на голот, The Polshot се поставува за неколку минути и доаѓа во своја торба за носење за лесна преносливост. Изградува нов фокус на играчите на зоните имаат четири пати поголема веројатност да постигнат гол. Дизајнирано да одговара на рамката на која било фудбалска цел 18,5 'x 6,5'. Им дава на играчите максимални претставници за стрелање со инстант повратни информации. Изградба на видот и мускулната меморија потребна за да се зголемат процентите на постигнување. Дизајнирано да одговара на рамката на целта и да се постави за неколку минути. Доаѓа во своја торба за носење за лесна преносливост.

За производот

Купувачите избираат и