.

.

целото млеко со витамин Д, пит - шише

целото млеко со витамин Д, пит - шише

оценки:

DEN 271.84
Од стока
Достапно.

Целото млеко на цената со витамин Д е здрав избор на млечни млеко за целото семејство. Крем и вкусно, целото млеко има 10% од дневната вредност за витамин Д и 20% од дневната вредност за калциум по порција. Една порција на ова вкусно цело млеко има 150 калории и 8 грама протеини. Истурете го ова свежо цело млеко во висока чаша за закуска на полноќ, уживајте во тоа со појадок, во пијалак или користете го во сад со житни култури. Целото млеко е исто така одлично кога се користи во рецепти како печива, супи и сосови. Достапно во пит -бокал, целата оваа млеко за млеко е совршено за во движење. Фармер во сопственост. Заедницата сакана. Има многу гордост во секоја чаша цена. Од 1906 година, ние им обезбедуваме на семејствата на Ел Пасо свежи, вкусни млечни производи. И до ден -денес, ништо не ги прави нашите семејства на фармите погласни отколку да не ги негуваат вашите. Едно (1) млеко пивце од целото млеко на цената со витамин Д. целото млечно млеко со 150 калории и 8 грама протеини по порција. Уживајте во целото млеко на житни култури, во пијалак или во печива. Користете го целото бело млеко во рецепти или истурете во чаша за да пиете сама по себе. Пивчето млеко е погодно со големина за мали домаќинства. Фармер во сопственост. Заедницата сакана.

За производот

Купувачите избираат и