.

.

Број на сложувалки на дрвени штипки за мозаик, за блескави играчки, фаворит за образование

Број на сложувалки на дрвени штипки за мозаик, за блескави играчки, фаворит за образование

оценки:

DEN 2.67
Од стока
Достапно.

3Д број дрвени загатки зачудувачки играчки за деца Омилени играчки Подароци Карактеристики : Загатка со одличен квалитет на загатки му помага на вашето дете да научи да смета. Нивната големина не е премногу голема, не премногу мала. Тоа е убав малку едукативен пакет мазни дрвени броеви насликани со светли бои и смели обрасци.Де развиваат фини моторни вештини, ориентација на форма, меморија и креативно изразување. Таблата е широка приближно 11,75 "долга, 9", а бујните броеви се широки до 2 "Опис : Играчки Деца омилен број дрвена загатка Оваа 10-парчиња загатка има големи, отстранливи штипки од броеви нула преку девет за да помогнат во промовирање на бројот вештини за препознавање и броење. Играњето со загатки е витално сензорно искуство кое развива фини моторни вештини, ориентација на форма, меморија и креативно изразување. Тој е доволно стабилен да ја издржи нивната груба игра, а ергономијата е добро осмислена за децата помлади возрасти да се доживеат деца Манипулирајте. Дрвена колче загатка за мозаик за мозаик за мозаик за залепеност на играчки за залепеност на едукативниот фаворит.

За производот

Купувачите избираат и