.

.

Бернат бебе спортско предиво, бебе сиво, 10.5oz, светлина, акрилик

Бернат бебе спортско предиво, бебе сиво, 10.5oz, светлина, акрилик

оценки:

DEN 285.12
Од стока
Достапно.

Бернат бебето спорт е лесен предиво за бебиња со суптилен сјај. Ова 100% акрилно предиво се засилува со одлична дефиниција и е достапна во широк спектар на меки нијанси. Бернат бебето предиво се овластени ОЕКО-Текс и се тестираат за над 300 штетни материи и се докажани дека се безбедни за чувствителната кожа на вашето бебе. Погодно машина што може да се пее и може да се исуши за лесна нега. Ова предиво се продава во сива бебе и големина на светлина. Асортиманот Бернат е достапен во најразлични бои и големини. Карактеристики : меко предиво за бебиња. Економска големина на голема топка. Содржина цврсти материи/марки : 100% акрилик. Содржина Омбри : 100% акрилик. Цврсти материи/ марки со големина на топката : 300g/ 10.5oz, 984 метри/ 1077 јарди. Големина на топката Омбри : 240g / 8.5oz, 816 метри / 892 дворови. Грижа : Машинско миење и суво. Мерач : 3 светлина. Мерач на плетење : 22 СТС и 30 реда со игла за плетење од 4 мм (САД 6). Мерач на капчиња : 16 SC и 19 реда со кука со капчиња од 4 мм (САД Г/6). Користете за : плетено и капчиња бебе Авганистанци и облека. Препорачана игла за плетење : 4 мм. Препорачана кука за капчиња : 4 мм.

За производот

Купувачите избираат и