.

.

Трговска марка ликовна уметност „Паломино коњи“ платно уметност од Мари Сансон

Трговска марка ликовна уметност „Паломино коњи“ платно уметност од Мари Сансон

оценки:

DEN 2.00
Од стока
Достапно.

Уметник : Мари Сансонезобјект : Animalивотни Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има четири коњи во минималистичка Божиќна сцена. Истакнати бои : светло сина, сива, жолта, портокалова, кафеава, црна, црвена, тен, сина во дигиталната илустрација на Мари Сансон, може да се види силна боја, високо стилизирани слики и повремено освежувачко чувство за хумор. Мари работеше со многу уметнички форми, вклучувајќи пенкало и мастило, мозаици, корпа за бор игла, керамика, масло, акрилици и табла за гребење. „Но, компјутерот ме фасцинираше“ и таа се заглави со тоа последните дваесет години. Креативните изрази на Мари најчесто го наоѓаат својот пат во возбудливиот свет на дивиот свет. Таа има сопственост на коњи, папагали и ракуни. Роден и израснат во Лос Анџелес, Калифорнија, Мари е претежно самоук уметник. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Четири коњи во минималистичка Божиќна сцена.

За производот

Купувачите избираат и