.

.

и борбен пилот на Втората светска војна - компјутер

и борбен пилот на Втората светска војна - компјутер

оценки:

DEN 1.00
Од стока
Достапно.

Ново -WWI и борбениот пилот 2 пакет - компјутер Оваа тематска колекција има две комплетни борбени игри со летање : Warbirds : Dogfights и Warbirds : Red Baron. Dogfights нуди 100 автентично моделирани авиони од Втората светска војна. Програмерите се фалат дека нема две сценарија во кампања со еден играч нема да бидат идентични, благодарение на динамичниот мотор за игри што генерира типови мисии од повеќе од 40 можни комбинации. На ФОККЕР ДРВ VII, бидејќи играчите се вклучуваат во борба за воздушна превласт. Користејќи го истиот динамичен мотор понуден во Варбирдс : кучиња, црвени барон ви дозволува да се вклучите во случајно генерирани битки за да заработите поени, медали и да градите ранг додека ги соборувате ривалите.

За производот

Купувачите избираат и